• Üdvözöljük weboldalunkon!

  Üdvözöljük weboldalunkon!

  Iskolánk a Pécsi SZC Zsolnay Vilmos Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája két iskola: a Zrínyi Miklós Kereskedelmi és Idegenforgalmi Szakközépiskola, valamint a Zsolnay Vilmos Szakközépiskola és Szakmunkásképző összevonásával jött létre 1993. augusztus 1-jén. Read More
 • Kereskedelmi tagozat

  Kereskedelmi tagozat

  Tanirodánkat a Pécsi Kereskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola hozta létre 1998-ban. Az előkészületi munkálatok egy évet vettek igénybe, de sikerült nagyon igényes és magas színvonalú gyakorló irodát létrehozni. A taniroda tényleges működése 1999 szeptemberében kezdődött. Kereskedelmi tagozat.
 • Vendéglátó tagozat

  Vendéglátó tagozat

  Szakközépiskolai képzés:Képzési idő: 4 év, a tanulók a 12. osztályt követően érettségi vizsgát tesznek.A közismereti tantárgyakon kívül vendéglátás-idegenforgalom szakmacsoportos alapozó oktatás folyik, mely lehetőséget nyújt a kiválasztott szakmacsoport közös elméleti és gyakorlati ismereteinek elsajátítására, a készségek, képességek fejlesztésére, az érettségire való felkészülésre, a pályaválasztási döntés, illetve a szakirányú felsőfokú továbbtanulás előkészítésére és az érettségi utáni szakképzés megalapozására.Elméleti ismeretek: Gazdasági környezetünk, Vendéglátó és turizmusismeretek, Szállodai ismeretek, Marketing Alapozó gyakorlatok: Gasztronómiai alapismeretek, Kommunikáció, Viselkedéskultúra, Ételkészítés, Cukrászati termékkészítés.
 • Idegenforgalmi tagozat

  Idegenforgalmi tagozat

  Iskolánk idegenforgalmi tagozata immáron több évtizedes múltra tekinthet vissza. Képzésünk célja, hogy idegenforgalmi vállalkozások számára korszerű általános és szakmai műveltséggel rendelkező szakembereket neveljünk. Diákjaink az érettségi és a szakmai vizsga letétele után biztos alapokra építve tanulhatnak tovább, nem csak szakirányban. Aki iskolánk elvégzése után a munkaerő piacra kerül, emelt szintű szakképzettséggel, nyelvvizsgával a kezében, biztosan könnyen megtalálja helyét.
 • Színvonal Alapítvány

  Színvonal Alapítvány

  Székhely: 7623 Pécs, Rét u. 10. Adószáma: 19034243-1-02Számlaszáma: K&H Bank Nyrt.10200012-24074386-00000000
  ALAPÍTVÁNYI CÉLOK: Az iskolai tanulmányi színvonal emelése (pályatémák kiírása, tanulmányi és szakmai versenyeken való eredményes részvétel, erkölcsi elismerés, anyagi jutalmazás). Az iskola szakmai és nyelvi képzési lehetőségeinek magasabb szintű megvalósítása, a gyakorlati oktatás korszerűsítése. Az intézmény diákságának szakmai és nyelvi képzésével, továbbképzésével kapcsolatos tanulmányutak, szakmai gyakorlatok szervezése, anyagi támogatása. A gyakorlati oktatást elősegítő eszközök beszerzése. A kiemelkedő tanulmányi eredményeket elérő diákok felkészülésének támogatása. A diákság ösztönzése a kiváló szakmai tudás elérésére. Read More
 • Határtalanul! pályázati program

  Határtalanul! pályázati program

  Az iskolánk 2018-ban nyert az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett Határtalanul pályázatán. Ennek keretében először 2019. március 18-22-ig Pécsre látógatott partner iskolánk, a Horváth János Elméleti Líceum 40 diákja kisérő tanáraikkal. A pályázatban résztvevő tanulók és pedagógusaik 2019 május 20. és 24-e között fognak ismételten találkozni, immáron Erdélyben. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

BEIRATKOZÁS A 2020/21-ES TANÉVRE

ÁLTALÁNOS ISKOLÁSOK (8. OSZTÁLYBÓL ÉRKEZŐK) RÉSZÉRE

A 2020/21-es tanévre vonatkozóan 11/2019. (VII. 3.) a 2019/2020. tanév rendjéről szóló EMMI rendelet alapján 2020. június 22-24. napjain történnek a középfokú iskolákba a beiratkozások megvalósítása.

Beiratkozás a járványhelyzetre tekintettel online történik az E-KRÉTA felületén keresztül

Online beiratkozás részletes leírása a kivisz.hu oldalon olvasható IDE kattintva

Online beiratkozás 2020. június 15 és 20 között lehetséges az E-KRÉTA felületén keresztül

Kérem, a megadott időpontban végezze el. Amennyiben minden dokumentumot fel tud tölteni, a személyes megjelenés nem szükséges.

Személyes megjelenés esetén: (amennyiben nem tudja elektronikusan teljesíteni)
Helye: Pécs, Rét u. 10., a Pécsi SZC Zsolnay Vilmos Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája

2020. június 22. hétfő 9-12 óra között:

 • Cukrász szaktechnikus
 • Szakács szaktechnikus
 • Vendégtéri szaktechnikus
 • Cukrász

2020. június 23. kedd 9-12 óra között:

 • Turisztikai Technikus
 • Kereskedő És Webáruházi Technikus
 • Kereskedelmi Értékesítő

2020. június 24. szerda 9-12 óra között:

 • Pincér-vendégtéri szakember
 • Szakács

A beiratkozásra eredeti példányban el kell hoznia a következő dokumentumokat:

- A tanuló személyi igazolványa
- A tanuló lakcímkártyája
- A tanuló TAJ kártyája
- Az okmányirodában kapott NEK azonosítót tartalmazó lap
- A tanuló általános iskolai bizonyítványa
-rendszeres gyermekvédelmi, hátrányos helyzet fennállásáról szóló igazolás, határozat

Az általános iskolai bizonyítvány a beiratkozáskor a középiskolában marad, hiszen a beiratkozás tényét abban záradékolnunk kell.

Elmaradt iratok pótlására lehetőség van 2020. június 25. és július 24. között minden munkanapon 9-12 óra között.

2 ÉVES SZAKMA UTÁNI ÉRETTSÉGI MEGSZERZÉSÉRE IRÁNYULÓ SZAKKÖZÉPISKOLAI OSZTÁLYOK SZÁMÁRA

akik a Zsolnayban szerezték a szakmai bizonyítványt:

A leadott jelentkezési lapok helyettesítik a beiratkozást, személyes megjelenésre nincsen szükség, a tanulói jogviszonyuk folyamatos.

A tanítás megkezdéséről az iskola honlapján keresztül tájékozódhatnak augusztus 20 után.

akik másik intézményben (nem a Zsolnayban) szerezték a szakmai bizonyítványt:

Beiratkozásra lehetőségük van 2020. június 25. és július 24. között, minden munkanapon 9 és 12 óra között

Jelentkezési lap letölthető az iskola honlapjáról:

https://kivisz.hu/latogatoinknak/beiskolazas/jelentkezesi-lapok

FELMENŐ OSZTÁLYOK (AKIK A 2019/20-AS TANÉVBEN MÁR AZ ISKOLÁBA JÁRTAK)

A beiratkozás az osztályfőnökön keresztül történik 2020. június 15-én,

aki ezt elmulasztja, annak lehetősége van rá 2020. június 25. és július 24. között, minden munkanapon 9 és 12 óra között

KÉTÉVES SZAKMAI KÉPZÉSRE ÉS ESTI TAGOZATRA JELENTKEZŐK

Ezen osztályok indításának minimum létszám követelményei vannak, ezért a jelentkezési lapok fogadása folyamatos, emailen és személyesen is le lehet adni.

A jelentkezők értesítése augusztus 20-a után történik, melyben részletes tájékoztatást kapnak a beiratkozás időpontjáról és menetéről.

Aktuális

 • 1
 • 2
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Elfogadom Nem fogadom el