• Üdvözöljük weboldalunkon!

  Üdvözöljük weboldalunkon!

  Iskolánk a Pécsi SZC Zsolnay Vilmos Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája két iskola: a Zrínyi Miklós Kereskedelmi és Idegenforgalmi Szakközépiskola, valamint a Zsolnay Vilmos Szakközépiskola és Szakmunkásképző összevonásával jött létre 1993. augusztus 1-jén. Read More
 • Kereskedelmi tagozat

  Kereskedelmi tagozat

  Tanirodánkat a Pécsi Kereskedelmi, Idegenforgalmi és Vendéglátóipari Szakközépiskola és Szakiskola hozta létre 1998-ban. Az előkészületi munkálatok egy évet vettek igénybe, de sikerült nagyon igényes és magas színvonalú gyakorló irodát létrehozni. A taniroda tényleges működése 1999 szeptemberében kezdődött. Kereskedelmi tagozat.
 • Vendéglátó tagozat

  Vendéglátó tagozat

  Szakközépiskolai képzés:Képzési idő: 4 év, a tanulók a 12. osztályt követően érettségi vizsgát tesznek.A közismereti tantárgyakon kívül vendéglátás-idegenforgalom szakmacsoportos alapozó oktatás folyik, mely lehetőséget nyújt a kiválasztott szakmacsoport közös elméleti és gyakorlati ismereteinek elsajátítására, a készségek, képességek fejlesztésére, az érettségire való felkészülésre, a pályaválasztási döntés, illetve a szakirányú felsőfokú továbbtanulás előkészítésére és az érettségi utáni szakképzés megalapozására.Elméleti ismeretek: Gazdasági környezetünk, Vendéglátó és turizmusismeretek, Szállodai ismeretek, Marketing Alapozó gyakorlatok: Gasztronómiai alapismeretek, Kommunikáció, Viselkedéskultúra, Ételkészítés, Cukrászati termékkészítés.
 • Idegenforgalmi tagozat

  Idegenforgalmi tagozat

  Iskolánk idegenforgalmi tagozata immáron több évtizedes múltra tekinthet vissza. Képzésünk célja, hogy idegenforgalmi vállalkozások számára korszerű általános és szakmai műveltséggel rendelkező szakembereket neveljünk. Diákjaink az érettségi és a szakmai vizsga letétele után biztos alapokra építve tanulhatnak tovább, nem csak szakirányban. Aki iskolánk elvégzése után a munkaerő piacra kerül, emelt szintű szakképzettséggel, nyelvvizsgával a kezében, biztosan könnyen megtalálja helyét.
 • Színvonal Alapítvány

  Színvonal Alapítvány

  Székhely: 7623 Pécs, Rét u. 10. Adószáma: 19034243-1-02Számlaszáma: K&H Bank Nyrt.10200012-24074386-00000000
  ALAPÍTVÁNYI CÉLOK: Az iskolai tanulmányi színvonal emelése (pályatémák kiírása, tanulmányi és szakmai versenyeken való eredményes részvétel, erkölcsi elismerés, anyagi jutalmazás). Az iskola szakmai és nyelvi képzési lehetőségeinek magasabb szintű megvalósítása, a gyakorlati oktatás korszerűsítése. Az intézmény diákságának szakmai és nyelvi képzésével, továbbképzésével kapcsolatos tanulmányutak, szakmai gyakorlatok szervezése, anyagi támogatása. A gyakorlati oktatást elősegítő eszközök beszerzése. A kiemelkedő tanulmányi eredményeket elérő diákok felkészülésének támogatása. A diákság ösztönzése a kiváló szakmai tudás elérésére. Read More
 • Határtalanul! pályázati program

  Határtalanul! pályázati program

  Az iskolánk 2018-ban nyert az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett Határtalanul pályázatán. Ennek keretében először 2019. március 18-22-ig Pécsre látógatott partner iskolánk, a Horváth János Elméleti Líceum 40 diákja kisérő tanáraikkal. A pályázatban résztvevő tanulók és pedagógusaik 2019 május 20. és 24-e között fognak ismételten találkozni, immáron Erdélyben. Read More
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Dia1

1. MÁRKATUDOROK - Fejtsük meg a kereskedelem titkát. Kvízek, rejtvények

Mindennapi életünkben körbe vesznek bennünket a logók, márkanevek, brandek. Az igazán jókról egyből beugrik, melyik cégről és termékről van szó. Vajon ti mennyire ismeritek fel őket? A boltok kirakatait, polcait vajon véletlenszerűen rendezik be, vagy trükköznek vele? Gyere és a játékos feladatokon keresztül ismerkedj a márkák és a marketing világával!

 
markatudorok 

2. "NE NÉZZ BUTÁN, EZ EGY RAMBUTÁN!" - Kalandozás az egzotikus gyümölcsök piacán

Rambután, guava, carambola, pitayaha - mennyi fura név! Gyümölcsök a világ egzotikus területeiről. Szívesen megismernéd őket, az országokat, ahol teremnek? Gyere és kóstolgatás közben elrepítünk az egzotikumok világába!

rambutan

3. CSINI-MINIK - a muffinok átalakulása kezed varázslatára

Szereted a muffinokat, a világ legegyszerűbb, mégis sokszínű és sokízű süti csodáit? Élénk a fantáziád, jó a képzelőerőd, szeretsz alkotni, kreatívkodni? Öltöztesd fel a kis süti finomságokat! Dekorálj kedvedre cukrászaink segítségével!

muffin

4. ZSOLNAY IRODALMI KÁVÉHÁZ - ahol az érzékek birodalma életre kel

Hallottál már a régi híres kávéházakról, ahol a kor nagyjai - írók, költők, művészek - találkoztak és osztották meg egymással gondolataikat? Idézzük meg együtt a korszakot! Halk zene, teret belengő kávéillat, verselés, rajzolás, alkotás vár minden kedves vendéget, aki ellátogat Zsolnay irodalmi kávéházunkba. Na és persze koffeinmentes kávé, forró csoki, tea pezsdíti fel érzékeidet.

kavehaz

5. "POKOLI DESSZERT" - avagy a Homo Sapiens tüzes kalandjai a konyhában

Lángoló ételek? Bizony ám! Egy különleges konyhatechnikai eljárás, mely csodákat tud művelni az alapanyagokkal és aztán az ízlelő bimbókkal. Bemutatónkon megismerkedhetsz az eljárás rejtelmeivel és megkóstolhatod flambírozott gyümölcseinket.

flambirozas

6. "JÓ TETT HELYÉBE JÓT VÁRJ" - Te is lehetsz a hétköznapok hőse! - Segítő szakmák megismerése

Mit jelent segíteni, gondoskodni valakiről? Azt mondják, hogy "Amikor egy valakinek segítesz, mindenkinek segítesz.” Itt megismerheted, hogy milyen ha valaki idős és beteg, hogyan segítünk gyógyulásában! Ha elesett, akkor hogyan támogatjuk, gondozzuk őt, hogy mi a Te feladatod a bölcsődében vagy családi napköziben egész nap, ha rád vannak bízva a kicsik. Hogyan tudod segíteni az iskolák és óvodák pedagógusainak munkáját.

segito

7. NEMZETEK JÁTÉKAI - Ismerd meg játszva a világot! Játékos utazás a Föld körül.

Minden nemzetnek vannak tipikus, őshonos játékai. Na de melyik népnél mi ez? Játszottál már krikettet? Petanque-t? Nálunk az este folyamán kipróbálhatsz jó néhányat ezekek közül és közben még ismerkedhetsz az adott országgal is.

nemzetekjateka

8. A FALAKON TÚL – Látogatás Pécs legpatinásabb szállodájában a Hotel Palatinus City Center-ben

Láttad már belülről a Palatinus szállodát? Tudod miért imádják a külföldiek? Van elképzelésed arról, ki mindenki dolgozik azon, hogy a vendég jól érezze magát? Ha nem, akkor gyere velünk és kukkantsunk be a falak mögé! Gyönyörködj a Bartók teremben, nézz be a minibárba! A szálloda tetőteraszán meglepetések várnak!

falakontul2

9. PÖRÖG AZ ÉLET a Széchenyi téren! – Pörgess és nyerj (nem csak tapasztalatot) a Zsolnay Szakgimnázium játékával!

A szüleid még biztosan emlékeznek a Szerencse kerék játékra. Ezt elevenítjük fel és játszunk a Széchenyi téren. Tudod-e, hol állt a kádi csorgója? Melyik épületben volt először lift? Mennyi bírságot kellett fizetni az utcán dohányzóknak egykoron? Gyere, tippelj és nyerj! Idegenvezető gyakornokaink megmutatják, amit esetleg még nem tudtál volna a térről!

szerencsekerek

10. UTAZÁS AZ ASZTAL KÖRÜL - Tudni illik, hogy mi illik

Ugye milyen ügyesen tudnak zsonglőrködni a pincérek a tányérokkal? Milyen csodákat bírnak hajtogatni szalvétából? Mennyi etikett szabályra kell odafigyelniük! Ismerkedj te is e csodálatos szakma világával! Gyere ki a Kossuth térre, foglalj helyet asztalunknál!

kossuthter

 

 

 

Aktuális

 • 1
 • 2
A weboldal sütiket (cookie-kat) használ, hogy biztonságos böngészés mellett a legjobb felhasználói élményt nyújtsa.
Elfogadom Nem fogadom el